Poznaj twórców naszego magazynu

Osoby, które współtworzą nasze czasopismo to grupa niesamowitych osobowości, która na co dzień odnosi sukcesy na różnych płaszczyznach. Mamy jednak jeden wspólny mianownik, który nas scala - jest nim szczęście.

1

Dorota Kościukiewicz-Markowska

Pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście podaj dalej”. Absolwentka Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Pisarka, felietonistka, szkoleniowiec, wykładowca, mówca. Założycielka Szkoły Szczęścia (www.szkolaszczescia.com.pl), nauczyciel medytacji uważności, twórczyni i kierownik badań naukowych nad roczną medytacją uważności „Medytacja365”. W magazynie pisze dla Was o różnych aspektach
szczęścia, w tym o motywacji i medytacji. Nie zabraknie też bajek nie tylko dla dzieci :).

2r

Ewa Kaziszko

Dyrektor artystyczna pierwszego numeru magazynu. Składa i w niezwykle kreatywny sposób dba o wygląd naszego wydawnictwa. Na co dzień właścicielka agencji reklamowej MOTIF, której motywem przewodnim jest kreowanie świata marki i zapraszanie do niego coraz to nowych potencjalnych odbiorców. W codziennej pracy nieustannie szuka odpowiednich rozwiązań, dopieszcza, przekształca i na nowo ulepsza… 😉

Agata Tarka

Dyrektor artystyczna i grafik drugiego numeru magazynu.

foto-kad

Konrad Dembczyński

Mówca, trener, wykładowca akademicki. W swojej pracy łączy wiedzę o technologiach i nauki społeczne, tworząc swoim słuchaczom interdyscyplinarną mentalną podróż w głąb świadomości. Pokazuje innym, jak działa człowiek i jak można lepiej i skuteczniej wykorzystywać jego potencjał w praktyce. Więcej na: www.dembczynski.pl

dr n. hum. Sylwia Olszewska

Psycholog biznesu i zdrowia, trener, terapeuta. Od 15 lat wspiera ludzi w rozwoju i dążeniu do zmian w życiu prywatnym i zawodowym. Praca z ludźmi to jej pasja. W swojej działalności wykorzystuje głównie metody psychologii pozytywnej. Szczęście i jakość życia to temat przewodni jej rozprawy doktorskiej. W magazynie pisze dla Was o relacjach..

Michał Hamera

W zależności od sytuacji, w jakiej się znajdzie, jest trenerem, wykładowcą, coachem, managerem, prelegentem, dj-em, mężem oraz ojcem. Na co dzień doradza swoim klientom, jak budować właściwe relacje. Do tego pisze doktorat i pracuje nad czterema autorskimi projektami. Udowodnił, współtworząc Inspiration Day Show, że wszystko jest możliwe w Szczecinie.

Prof. dr hab. n. med. Jacek Rudnicki

Człowiek renesansu. W niezwykły sposób łączy działalność medyczną ze sztuką. Pediatra i neonatolog. Kierownik Kliniki Patologii Noworodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prof. w Zakładzie Nauk Humanistycznych PUM. Autor książek „Wszystko co małe jest piękne”, „Melodia przyszłości”, „Dzieci okupowanej Warszawy 1939-1945”, „Lyrics śpiewane avec puentą”, muzyki i tekstów piosenek dla zespołów „Sklep z Ptasimi Piórami”, „Mauritius”, „After Blues” oraz tekstów do muzyki Krzesimira Dębskiego, do filmu V.I.P. w reż. Juliusza Machulskiego.

Joanna Adamowicz

Ekspert w obszarze handlu zagranicznego, absolwentka Marketingu Międzynarodowego na Wydziale Ekonomicznym UG oraz Psychologii Pozytywnej na SWPS, prowadzi autorskie programy zorientowane na potencjał uczestników w zakresie psychologii pozytywnej, relaksacji, zarządzania sobą oraz komunikacji.

Maciej Wielobób

Mąż Agnieszki, tata Tymona oraz nauczyciel medytacji i jogi, autor pięciu książek. Odebrał konwencjonalne kształcenie w zakresie jogi, medytacji, relaksu, pedagogiki i rozwoju osobistego na Zachodzie, ale także przeszedł 22-letnie szkolenie w jednej z indyjskich szkół medytacyjnych. Jest głową Ruchu Sufich/Otwartej Drogi w Polsce i członkiem zarządu głównego Międzynarodowego Ruchu Sufich. Zna tradycję medytacyjną Indii od środka. Jako nauczyciel-inicjator i uzdrowiciel w tradycyjnych szkołach medytacyjnych uwielbia pokazywać konkretne zastosowanie tradycyjnych koncepcji i narzędzi w życiu codziennym każdego z nas. Więcej o nim na: www.maciejwielobob.pl

dr n. hum. Marlena Kossakowska

Psycholog, kierownik studiów podyplomowych z zakresu psychologii pozytywnej na Uniwersytecie SWPS, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Zarządu International Positive Psychology Association.

dr n. med. Dariusz Jeżewski

Lekarz specjalista neurochirurg, nauczyciel akademicki w Klinice Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prezes Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego. Napisał dla Was artykuł o iluzjach mózgu pt. „Rzeczywistość jest rzeczywista”.

Maja Kałymon

Terapeutka medycyny chińskiej, akupunkturzystka. Z akupunkturą i medycyną chińską już od kilku lat jest w satysfakcjonującym związku. Uwielbia pracować z ludźmi, zajmować się ich zdrowiem
i przywracać im równowagę energetyczną. Osoby, które trafiają do jej gabinetu są dla niej nie tylko pacjentami, ale także przyjaciółmi, nauczycielami codzienności i tłumaczami sensu rzeczywistości..

Iwona Kucharewicz

Konsultantka, trenerka biznesu, praktyk zarządzania, marketingu i PR, autorka książki o psychologii pozytywnej: „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce”. Certyfikowana trenerka w ramach projektu „Heroic Imagination Project” prof. Philipa Zimbardo w Polsce. Prowadzi także szkolenia dla firm związane m.in. z wykorzystaniem psychologii pozytywnej w biznesie. Prywatnie pasjonatka podróży, śpiewania i odkrywania cudownych chwil w zwykłej/niezwykłej codzienności.

Józef Przemieniecki

Coach, mentor, terapeuta. Poznawanie zagadnień obejmujących sferę zawodową jest jednocześnie jego pasją, którą rozwija od 25 lat. Główne zainteresowania to rozwój osobisty człowieka, jego wewnętrzne przemiany, budowanie satysfakcjonujących relacji zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Autor artykułów i książek, m.in. książki pt. „Małżeństwo nie musi być loterią”. Więcej informacji na stronie www.przemiany.org

Anita Agnihotri

Pochodzi z Indii, od 38 lat mieszka w Polsce. Studiowała w Madrasie i na Politechnice Poznańskiej. Jest wegetarianką, choć nie wyklucza z diety odrobiny owoców morza. Pochodzi
z rodziny bramińskiej, w której ważną kwestią jest filozofia dobrego jedzenia, a pożywienie przygotowywane jest zgodnie z filozofią ajurwedyjską i prawami „Vedic Dharmas”. Mówi o sobie: „Jestem
Hinduską, więc bardzo dla mnie ważne jest to, jak widzę życie, wiarę oraz w jaki sposób miksuję europejski styl życia z azjatyckim myśleniem i wychowaniem. Jako emigrantka muszę łączyć te oba światy”. Anita jest właścicielką restauracji Bombay. W magazynie możecie przeczytać jej artykuł pt. „Rozbudź w sobie świadomość odżywiania”

Robert Wiszowaty

Od 10 lat każdego roku, przez 2 miesiące praktykuje medytację w Japonii, w klasztorze buddyjskim pod okiem mistrza Zen Roshiego Shodo Harady. Możecie przeczytać jego artykuł pt. „Zen a współczesny człowiek”

Joanna Pozorska

Specjalistka w zakresie Psychologii Pozytywnej, life coach, szczęśliwa osoba. Potrafi godzinami rozmawiać i pisać o rozwoju osobistym. Chętnie szlifuje języki obce, uczy się tańczyć bachatę i stawia pierwsze kroki jako blogerka.

Anna Okupińska

Pedagog specjalny (oligofreno- i tyflopedagog), logopeda, terapeutka/trenerka II stopnia EEG Biofeedback. Specjalistka z zakresu pracy oraz funkcjonowania mózgu. W swojej praktyce stosuje trening i terapię stymulacji fal mózgowych do poprawienia efektywności pracy mózgu. W magazynie pisze o wpływie biofeedbacku oraz medytacji uważności na zmiany w mózgu.”.

Ałła Raginis (prima voto Jagucka)

Prowadzi w Szczecinie szkołę jogi. Praktykując wiele lat, doszła do wniosku, że joga nie jest tylko starożytną nauką czy filozofią, to przede wszystkim codzienna praca nad sobą. Pomaga zarówno w osiąganiu lepszego samopoczucia, jak i w rozwoju osobowości na różnych etapach życia. Zapraszamy do przeczytania jej artykułu „Oddech dla szczęścia”.

Agnieszka Szylar

Jest mamą czteroletniej dziewczynki. Zawodowo zajmuje się upiększaniem ludzi. Jest fryzjerką i wizażystką, a jej największe pasje to malarstwo, fotografia i duchowość. Pisze dla Was o jej własnym doświadczeniu z medytacją.

Aldona Binda

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Akademii Intercollege, członkini Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Specjalistka z zakresu psychologii przestrzeni, animatorka kultury, publicystka (m.in. Style i Charaktery, Bluszcz, PAPERmint, Zwierciadło). Współpracowała m.in. z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i Festiwalem PROGRESSteron. Pisze dla Was o biblioterapii .