Tak było:

Premiera czwartego numeru magazynu "Szczęście podaj dalej"

13 Muz (Szczecin) / 08 luty 2018

Galeria wydarzenia:

Premiera trzeciego numeru magazynu "Szczęście podaj dalej"

Villa Astoria (Szczecin) / 08 grudnia 2016

Galeria wydarzenia:

Zdjęcia: Andrzej Golc

Premiera drugiego numeru magazynu "Szczęście podaj dalej"

Klub 13 muz (Szczecin) / 9 czerwca 2016

Galeria wydarzenia:

Nasi prelegenci:

1

Dorota opowiedziała czym jest prawdziwy sukces. Przedstawiła też swoją prywatną drogę do osiągnięcia sukcesu. Usłyszeliście odpowiedź na pytania – jaka jest recepta na sukces i jaka jest rola uważności w jego osiąganiu. Dowiecie się też czym jest marzenie, a czym jest cel i dlaczego to marzyciele zmieniają świat.

Dorota Kościukiewicz-Markowska – pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście podaj dalej”. Ukończyła studia podyplomowe z Neurokognitywistyki na PUM oraz psychologię pozytywną na Uniwersytecie SWPS. Jest założycielką i nauczycielem medytacji uważności w Szkole Szczęścia.

2

Sylwia opowiedzaiła o celach i równowadze psychicznej. Jak zachować równowagę psychiczną i cieszyć się marzeniami, celami i życiem?
Świat pędzi coraz szybciej. Ty biegniesz za nim, lub chcesz dogonić innych, by mieć to, co oni mają. Stawiasz sobie nowe cele, wyzwania, chcesz być na bieżąco ze wszystkim. Ciągły pośpiech i presja otoczenia sprawiają, że chcesz wykorzystać każdą godzinę, na realizacje swoich celów. Wszystko jest OK. Lecz ku przypomnieniu, nie zapominaj, że przy realizacji siebie, warto pomyśleć o poczuciu równowagi i trosce o różne obszary swego życia, by czerpać radość z osiągnięć.

Dr n. hum. Sylwia Olszewska – psycholog biznesu i zdrowia, trener, terapeuta – www.creativetraining.pl. Od 15 lat wspiera ludzi w rozwoju i dążeniu do zmian w życiu prywatnym i zawodowym. Praca z ludźmi to jej pasja, w której głównie wykorzystuje metody psychologii pozytywnej.  Z wielkim zaangażowaniem pracuje z każdą osobą i grupą. Szczęście i jakość życia to temat przewodni jej rozprawy doktorskiej.

3

Konrad opowiedział o tym dlaczego postrzeganie swojego sukcesu jedynie przez pryzmat motywacji nie stanowi o powodzeniu realizacji własnych celów. Podczas swojego wystąpienia zabrał Was w głąb Waszego umysłu i pokazał jakie pułapki mogą na Was czekać w drodze po swoje marzenia.

Konrad Dembczyński – Mówca, trener, wykładowca akademicki. W swojej pracy łączy wiedzę o technologiach i nauki społeczne, tworząc swoim słuchaczom interdyscyplinarną mentalną podróż w głąb świadomości. Z powodzeniem wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii społecznej, poznawczej, psychoneurologii oraz psychologii rozwojowej do zwiększania świadomości swoich odbiorców. Pokazuje innym jak działa człowiek i jak można lepiej i skuteczniej wykorzystywać jego potencjał w praktyce. Buduje własne programy szkoleniowe i uczy innych jak przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie skuteczniej – www.dembczynski.pl

Premiera pierwszego numeru magazynu "Szczęście podaj dalej"

Klub 13 muz (Szczecin) / 11 grudnia 2015

Galeria wydarzenia:

Nasi prelegenci:

1

W jaki sposób być szczęśliwym – w ujęciu psychologii pozytywnej i praktyki uważności.

Szczęście jest tematem bardzo rozległym, ale według psychologii pozytywnej i jej twórcy prof. Seligmanna istnieje 5 podstawowych elementów – razem współtworzących to, co nazywa się prawdziwym szczęściem czy dobrostanem człowieka. Podczas wykładu dowiecie się co to za elementy i w jaki sposób możemy wykorzystywać je świadomie, tak by żyło się nam lepiej i szczęśliwiej. Na wykładzie dowiecie się też jak to jest z pieniędzmi w ujęciu psychologii pozytywnej: czy dają one szczęście czy nie dają? Usłyszycie również jaka jest rola świadomego, uważnego życia w byciu szczęśliwym oraz jaki są proste techniki praktyki uważności.

Dorota Kościukiewicz-Markowska – pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście podaj dalej”. Ukończyła studia podyplomowe z Neurokognitywistyki na PUM oraz psychologię pozytywną na Uniwersytecie SWPS. Jest założycielką i nauczycielem medytacji uważności w Szkole Szczęścia.

3

Czy sukces decyduje o naszym szczęściu?

Osiąganie celów to domena ludzi nieprzeciętnych. Determinacja, zaangażowanie i uporczywe dążenie do realizacji swoich marzeń. Czy nowoczesny człowiek sukcesu to synonim człowieka spełnionego? Warsztaty Konrada Dembczyńskiego to opowieść o radzeniu sobie z dyskomfortem zmian i negatywnych skutków realizacji wyznaczonych celów. Poznaj zasady działania Twojego umysłu i dowiedz się czego oczekujesz od życia. Ogranicz liczbę trudnych chwil, które stoją na drodze do Twojego szczęścia.

Konrad Dembczyński – współtwórca Inspiration Day Show, mówca, socjolog, doradca, wykładowca i trener. Swoją pracą pokazuje, że można zrobić wszystko o czym się marzy. Prywatnie ojciec dwójki wspaniałych synów.

2

Rola poczucia własnej skuteczności w drodze do szczęścia.

Silna wiara w swoje zdolności, umiejętności i samoświadomość siebie  sprawia, że wzrasta własna skuteczność, która przybliża Ciebie do realizacji Twoich celów i  planów. Podczas wykładu dowiesz się jakie są źródła własnej skuteczności. Dowiesz się również jak wzmacniać przekonanie, że jest się w stanie zrealizować marzenia, cele i potrzeby by osiągnąć upragnione zadowolenie i stan szczęścia.

Dr n. hum. Sylwia Olszewska – psycholog biznesu i zdrowia, trener, terapeuta. Od 15 lat wspiera ludzi w rozwoju i dążeniu do zmian w życiu prywatnym i zawodowym. Praca z ludźmi to jej pasja, w której głównie wykorzystuje metody psychologii pozytywnej.  Z wielkim zaangażowaniem pracuje z każdą osobą i grupą. Szczęście i jakość życia to temat przewodni jej rozprawy doktorskiej.

Czy szczęścia trzeba bronić?

Podczas premiery magazynu, szczęścia będzie dla Was bronił Prof. Jacek Rudnicki. A w międzyczasie możecie przeczytać jego artykuł, który opublikujemy w pierwszym numerze magazynu – W obronie szczęścia

Prof.dr hab.n.med. Jacek Rudnicki – człowiek renesansu. W niezwykły sposób łączy działalność medyczną ze sztuką. Pediatra i neonatolog. Kierownik Kliniki Patologii Noworodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prof. w Zakładzie Nauk Humanistycznych PUM. Autor książek „Wszystko co małe jest piękne”, „Melodia przyszłości”, „Dzieci okupowanej Warszawy 1939-1945”, „Lyrics śpiewane avec puentą”, muzyki i tekstów piosenek dla zespołów „Sklep z Ptasimi Piórami”, „Mauritius”, „After Blues” oraz tekstów do muzyki Krzesimira Dębskiego, do filmu V.I.P. w reż. Juliusza Machulskiego.

Wydarzenie poprowadziła:

Sylwia Majdan – Projektantka mody